Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Polub nas na facebooku

Ogólnopolskie interdyscyplinarne sympozjum naukowe OFF-ROAD ARTHROSCOPY Warszawa, 12 stycznia 2018 roku


 
 
 
 
 
 


     Szanowni Państwo!

 


Minęło już ponad sto lat od momentu, kiedy po raz pierwszy użyto urządzenia optycznego zwanego endoskopem do wizualizacji tego, co dzieje się wewnątrz  ludzkiego organizmu. Był to bardzo silny impuls do rozwoju wszystkich gałęzi medycyny.
Dziś trudno sobie wyobrazić leczenie wielu schorzeń bez użycia kamery i narzędzi endoskopowych. Praktycznie wszystkie specjalności „zabiegowe” stosują tę  technikę. Jednocześnie współczesna medycyna wykazuje silną tendencję do zamykania się w wąskich specjalizacjach i często zdarza się, że lekarze nawet z bardzo pokrewnych sobie dziedzin nie wiedzą, co się dzieje u kolegi. Chirurgia artroskopowa jest tego najlepszym przykładem.      Stąd pomysł zorganizowania sympozjum Off Road Arthroscopypoświęconego ciekawym, a jednocześnie mało popularnym technikom operacyjnym pozostającym poza głównym nurtem ortopedycznym.
Jeden z bloków dyskusyjnych planujemy poświęcić na wymianę poglądów o dzisiejszych możliwościach działania chirurgicznego z wykorzystaniem wizualizacji sonograficznej, tj. sonochirurgii.  Podczas gdy chirurgia artroskopowa wymaga mimo wszystko użycia noża, zabiegi pod kontrolą USG wiążą się przeważnie z nakłuwaniem tkanek przy pomocy igieł iniekcyjnych. Poziom inwazyjności takiego zabiegu jest dużo niższy, można powiedzieć, że ze skali „mini” przechodzimy w skalę „mikro”. W naszej opinii w ciągu najbliższych lat techniki te będą się szybko rozwijać, a rola sonochirurgii będzie stale rosła.
Powrócimy także do tematu coraz powszechniej stosowanych nierekonstrukcyjnych technik naprawy więzadeł. Tym razem skupimy się na  wskazaniach, najświeższych wynikach i powikłaniach, które mogą wystąpić po zastosowaniu tych metod.
Zapraszamy Państwa do udziału w naszym sympozjum „Off Road Arthroscopy”. Będzie to dobra okazja, by podzielić się własnymi przemyśleniami         i wysłuchać opinii doświadczonych ekspertów w tej dziedzinie.
Nasze zaproszenie kierujemy do ortopedów, radiologów, fizjoterapeutów i innych specjalistów zaangażowanych w proces leczenia, jak również do osób w trakcie specjalizacji i studentów.
 
W imieniu Komitetu Organizacyjnego i Naukowego
                                                                                                        
                                                     Andrzej Mioduszewski
PATRONAT NAUKOWY:
PARTNER SYMPOZJUM:
                                                                                 
 
                                                                                                                     
PATRONAT MEDIALNY:

                  
 
SPONSORZY:

  
 
WRÓĆ

Odwiedź nasze placówki