Top_logo_pl

Kontakt:


ORTOPEDIKA 
Centrum Chirurgii Specjalistycznej


ul. Modlińska 310/312
03-152 Warszawa
(na terenie Fortu Piontek)

ZOBACZ MAPĘ DOJAZDU

tel. +48 (22) 510 26 60
tel. komórkowy: +48 666 868 505
fax: +48 (22) 510 26 61

e-mail: ortopedika@ortopedika.pl


ORTOPEDIKA
Rehabilitacja Bielany

ul. Przybyszewskiego 69, lok. 1
01-824 Warszawa
(Warszawa Bielany)

ZOBACZ MAPĘ DOJAZDU

tel. +48 (22) 897 68 42
fax:+48 (22) 897 68 43 


ORTOPEDIKA
Rehabilitacja Mokotów


Al. Niepodległości 69
02-626 Warszawa
(Warszawa Mokotów)
Obok wejścia na stację metra Wierzbno

ZOBACZ MAPĘ DOJAZDU


tel: +48 (22) 322 70 60
komórka: +48 882 667 487
fax: +48 (22) 322 76 60


dr n. med. Mariusz GłowackiPo studiach na Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu i Akademii Medycznej we Wrocławiu, od 1998 roku, wcześniej odbywszy staż w klinice neurochirurgii Szpitala Uniwersyteckiego w Lund (Szwecja), pracuje w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej Polskiej Akademii Nauk, aktualnie na stanowisku adiunkta. W 2000 roku odbył stypendium naukowe u Prof. J. Moreta w Szpitalu Fundacji Rothschilda w Paryżu. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w 2003 roku po obronie pierwszej w Polsce pracy na temat telemedycyny. Po uzyskaniu II stopnia specjalizacji z neurochirurgii w 2005 roku, swoje naukowe zainteresowania kontynuował w dziedzinie telemedycyny, realizując badania systemów wielospecjalistycznych telekonsultacji medycznych w urazach głowy i kręgosłupa. Kierował również projektem badawczo-rozwojowym na temat badania śladów pamięciowych w funkcjonalnym rezonansie magnetycznym. Jednocześnie rozwijał swoje umiejętności neurochirurgiczne w zakresie chirurgii kręgosłupa z zastosowaniem najnowocześniejszych metod (technik minimalnie inwazyjnych, artroplastyki- ruchome protezy krążków międzykręgowych, dynamiczne stabilizacje) poprzez liczne międzynarodowe szkolenia (m.in. Niemcy, USA). Członek towarzystwa AOspine skupiającego lekarzy zajmujących się chirurgią kręgosłupa. Ponadto konsultuje i operuje: guzy mózgu (również biopsje stereotaktyczne), choroby naczyniowe (tętniaki, naczyniaki), prowadzi diagnostykę i leczenie wodogłowia normotensyjnego. Konsultant neurochirurgiczny Szpitala Praskiego i Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie, oraz szpitali w Garwolinie i Grójcu. Obecnie współpracuje z Kliniką Neurochirurgii Instytutu Psychiatrii i Neurologii gdzie wykonuje zabiegi w zakresie chirurgii kręgosłupa. Miesięcznie wykonuje 30 operacji neurochirurgicznych. Ponadto, aktualnie kieruje w PAN prestiżowym projektem nt opracowania metody regeneracji krążka międzykręgowego z zastosowaniem transplantacji autologicznych chondrocytów.

Projekty naukowo - badawcze:

Ocena wewnątrzczaszkowych zależności objętościowo-ciśnieniowych za pomocą analizy obrazów TK, pomiarów PUD i skomputeryzowanego testu infuzyjnego- wykonawca. Grant zakończony
Opracowanie systemu regionalnego wielospecjalistycznej opieki nad pacjentem w oparciu o sieć telemedyczną – koordynator projektu- Grant zakończony.
Badanie śladów pamięciowych metodą funkcjonalnego rezonansu magnetycznego- kierownik projektu- grant zakończony
Opracowanie metody regeneracji krążka międzykręgowego z zastosowaniem transplantacji autologicznych chondrocytów- kierownik projektu, grant w trakcie realizacji.

Zainteresowania zawodowe:

Chirurgia kręgosłupa- metody regeneracji krążków międzykręgowych- komórki macierzyste, autologiczne chondrocyty.
Wodogłowie- poszukiwanie biochemicznych markerów wodogłowia w płynie mózgowo-rdzeniowym
Neurotraumatologia- metody nieinwazyjnej oceny wewnątrzczaszkowej rezerwy objętościowej.
Telemedycyna- rozwój i analiza przydatności systemów telemedycznych w neurochirurgii.

Kierunki zainteresowań klinicznych:

Chirurgia kręgosłupa- techniki małoinwazyjne- nukleoplasytyka, endoskopia; artroplastyka- ruchome protezy krążków międzykręgowych, dynamiczne stabilizacje kręgosłupa. Leczenie złamań osteoporotycznych kręgosłupa
Choroby naczyniowe mózgu- diagnostyka i leczenie tętniaków tętnic mózgowych i mózgowych wad naczyniowych.
Stereotaksja- biopsje stereotaktyczne zmian patologicznych w obrębie ośrodkowego układu nerwowego.
Chirurgia podstawy czaszki

Telefon: +48 601 750 314